m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY W SP BĄKOWICE

 

Święto pizzy to dzień, kiedy o pizzy nie wypada zapomnieć. 9 lutego został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Pizzy, nic dziwnego, bo przecież pizza to jedna z najbardziej lubianych potraw na świecie. Nie znaczy to, że w pozostałe dni obowiązuje abstynencja – codziennie bowiem sprzedawanych jest na świecie około 13 milionów pizz. Najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest margherita. Swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza.

 

Składniki na pizzy można dowolnie komponować, a wypiek trwa zaledwie 5 minut, jednak tu warto wiedzieć, że piece w restauracjach nagrzewane są nawet do 400 st. C. Największa trudność tkwi w wyrobieniu ciasta. Każdy szef kuchni i każda restauracja ma swój tajny składnik.

 

Można próbować doścignąć włoski ideał w domowym zaciszu, jednak w domowych warunkach nie jesteśmy w stanie nagrzać piekarnika do tak wysokiej temperatury. Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach, na ulubioną pizzę udali się do Restauracji Świerczów. Tam każdy mógł wybrać ulubione składniki do tego smakołyku, a Pracownicy Restauracji przygotowali pizzę z dodatkami naszego wyboru.

 

Serdeczne podziękowania dla Pana Jarosława Żołnowskiego za ugoszczenie nas
i poczęstowanie przepyszną pizzą.

 

dyrektor szkoły – Cezary Zając

wstecz